Dom nad Jeziorem Gołuchowskim

Lokalizacja

Dom nad Jeziorem Gołuchowskim jest położony w linii brzegowej zbiornika. Adres domu to: Czerminek 51, 63-322 Gołuchów. Od progu domu do Gołuchowa jest około półtora kilometra, do Kalisza 17 km, do Poznania 100 km, do Łodzi i Wrocławia po około 130 km. Do autostrady A2 można dojechać we Wrześni lub w Koninie, po przejechaniu około 70 km. 

Opis domu

Dom jest połową bliźniaka o łącznej powierzchni użytkowej 114,6 m2. Posiada garaż i stoi na działce o powierzchni 355 m2, do której przylega druga działka o powierzchni 911 m2 (zatem w sumie powierzchnia sprzedawanej nieruchomości to 1266 m2). Dom jest w pełni wyposażony, umeblowany i gotowy do zamieszkania. Patrz zdjęcia.

Okolica

Miejscowość Czerminek to niewielka wieś, zaledwie około 50 domostw, rozciągających się wzdłuż zachodniego brzegu rzeki Trzemnej (Ciemnej) zasilającej Jezioro Gołuchowskie. Po drugiej stronie jeziora znajdują się pola uprawne oraz kompleks leśny, zamieszkiwany przez wiele gatunków zwierząt i ptaków, które można obserwować przez cały rok.

Po przejechaniu około półtora kilometra znakomicie utrzymaną drogą asfaltową, biegnącą pośród szpalerów ponad stuletnich lip, dojeżdżamy do siedziby Urzędu Gminy, historycznej miejscowości Gołuchów. W Gołuchowie znajdują się między innymi: znakomicie funkcjonujący zespół szkolno-przedszkolny dysponujący halą sportową oraz znakomicie przygotowaną kadrą, ośrodek zdrowia, apteka, posterunek policji, a także Gołuchowski Ośrodek Turystyki i Sportu, oferujący między innymi noclegi oraz różnorodne atrakcje dla plażowiczów.  

Jednak największą atrakcją Gołuchowa jest z całą pewnością zamek oraz otaczający go ponad stuhektarowy park. Neorenesansowy zamek wybudowany przez Izabelę z Czartoryskich Działyńską dorównuje urokiem zamkom nad Loarą a park stanowi perłę architektury krajobrazu, na skalę europejską.

190 000

FRANKÓW SZWAJCARSKICH

UWAGA: Cena w walucie, nie w polskich złotych. Prosimy nie dzwonić tylko po to, żeby powiedzieć, że drogo!

190,000

SWISS FRANCS

NOTE: The price is in Swiss Francs and not in Polish Zloty (PLN). Please restrain yourself if you want to call just to say it's expensive!

Skip to content